На главную страницу Ассоциация гомеопатов Украины<br>Institutional Member of Liga Medicorum Homoeopathica Internationalis (LMHI)

Главной целью Ассоциации является содействие популяризации и совершенствованию гомеопатического метода лечения в Украине, информирование врачей различных специальностей, а также широких слоев населения о возможностях гомеопатии.

Новости
Ассоциация
Журнал "Вестник
гомеопатической медицины"
LMHI
Проекты
Обучение
Для специалистов
Для пациентов
Врачи
Аптеки
Центры
Нормативные акты
Компьютерные программы
Литература
Полезные ссылки
Гостевая книга

Для пациентов

Можливості використання гомеопатії в лікуванні пацієнтів із порушеннями сексуального здоров’я.

Ігор Васильович Яросевич
Медичний центр «Біосан». Тернопіль.

В патогенезі багатьох гомеопатичних препаратів описані різні сексуальні розлади або особливі симптоми, пов’язані з сексуальним здоров’ям людини. Сексуальне здоров'я, за визначенням ВООЗ, — це комплекс соматичних, емоціональних, інтелектуальних і соціальних аспектів сексуального існування людини, позитивно збагачуючих особистість, підвищуючи комунікабельність її, здатність до кохання та дітонародження.
На сексуальне здоров’я впливають внутрішні чинники: стан різних органів і систем організму; і зовнішні чинники. Механізм регуляції сексуального здоров’я представляє собою єдину саморегулюючу систему, як і організм в цілому. Порушення в одній із цих ланок веде до порушень в інших ланках.
Саме гомеопатичні ліки при порушеннях сексуального здоров’я діють на всі ланки його регуляції від вищих рівнів до нижчих.
Наводжу приклади успішного лікування сексуальних розладів.

Клінічний випадок 1.
Пацієнт 19 років, звернувся зі скаргою на те, що в нього не може пройти почуття закоханості до дівчини. Ситуація така: протягом року зустрічався з дівчиною. Було взаємне кохання, але в них були різні характери. Місяць тому дівчина заявила, що припиняє з ним зустрічатись. Пацієнт дуже важко це переживає, на спроби і прохання продовжити зустрічатись отримує негативну відповідь. В результаті, на взаємне кохання від дівчини вже не надіється, але в нього не можуть пройти ці почуття кохання і присутня виражена ревність, коли бачить, що вона спілкується з іншими чи навіть думає про це. При опитуванні і огляді : пацієнт худорлявий, виражений неспокій, подьоргування м’язів, безладна мова, м’який характер,сентиментальний, вразливий, від розради гірше стає, переживає за все. Лікарська інтуїція підказувала мені, що крім стану нерозділеного кохання, у пацієнта присутня виражена ревність.
Пацієнту було призначено: Hyoscyamus niger СH200 на воду один прийом у 2 тижні.
Прийом через місяць. Психологічний стан краще, закоханість ще не проходить, але вже почав займатись собою, про ревнощі не згадує і я вирішив про це і не опитувати, щоб не травмувати його. Наступне призначення було: Natrum muriaticum 1M один прийом 1 раз в місяць. Пацієнт прийшов на наступний прийом вже по моєму проханню через 6 місяців. Із його розповіді: почувається нормально. Будучи студентом, відкрив свій власний бізнес у сфері комп’ютерного обслуговування, а до того працював найманим працівником. Тобто нерішучість у нього змінилась на рішучість. Почав серйозніше займатись музикою, частіше грає на гітарі (раніше рідко), опанував гру на піаніно, барабанах. В патогенезі Natrum muriaticum є виражена любов до музики. Також пацієнт почав активно займатись велоспортом і має вже певні спортивні досягнення в цьому. В Реперторіях у рубриках: «краще рух і фізичне навантаження», «краще їзда» - серед препаратів є і Natrum muriaticum. Ось так гомеопатія вирішує життєві проблеми і долю пацієнта.

Клінічний випадок 2.
Пацієнт 23 років. Звернувся з такими скаргами: тривалий коітус до 1 години, еякуляція наступала дуже рідко, оргазм міг наступити без еякуляції. Початок статевого життя з 19 років, перший контакт був нормальний, тривав 10 хвилин. Максимальні статеві ексцеси – 1-2 рази. Осиротів, коли було 12 років, виховувався тіткою. Часті поїздки на заробітки. Виражена туга за батьками, рідними. Пацієнт нерішучий, повільний, огрядний, страждає закрепами. Турбують болі в куприку, відчуття повзання мурашок в стопах. Збільшення тривалості коітусу настало після ДТП рік тому (були забої хребта).
Призначено лікування: Hypericum С12 по 5 крупинок під язик тричі на день.
Наступний прийом через 2 тижні. Загальний стан покращівся, зменшилось відчуття повзання мурашок, зменшились болі в куприку. Коітус без змін.
Було призначено: Graphithes LM3 у водному розчині тричі на тиждень.
Наступний прийом через місяць. Коітус триває 30 хв. з еякуляцією, але ще виснажливий для пацієнта.
Призначено: Graphithes 1М 3крупинки під язик 1 раз в 3 тижні.
Наступний прийом через 2 місяці. Коітус триває 10-20 хвилин із повним взаємним задоволенням. Рекомендовано ще продовжити Graphithes 1М 3 крупинки під язик 1 прийом у місяць ще 3 прийоми.

Клінічний випадок 3.
Пацієнт 23 років. Перший статевий контакт в 17 років, нормальний, тривалість 2-3 хв. Потім контакти були періодичні. Півтора роки тому почав зустрічатись з новою дівчиною після тривалої перерви. При спробах ерекція була і пропадала безпосередньо перед введенням. Почав вживати препарати силденафілу. Було добре. Так тривало рік з частотою 2 рази в тиждень. Пробував статеві контакти без них, в результаті ерекція взагалі не виникала. Появились виражені головні болі у скронях, нудота, іктеричність склер. Пацієнт тривожний, за все переживає, страх невідомих подій, страх очікування невдачі, дуже любить контроль. Статеве життя на фоні таблеток не приносить задоволення, лібідо понижене. Статеві контакти відбуваються на фоні силденафілу лише заради сексуального задоволення партнерші. Призначення: Lycopodium LM3 у водному розчині тричі на тиждень, статеве контакти поки припинити, і відповідно силденафіл, на 3 тижні.
Наступний прийом - пацієнт виглядає жвавішим, головні болі, нудота пройшли, лібідо значно підвищилось. Наявна тривожність і страх перед майбутнім контактом. Призначено: Argentum nitricum CH12 по 7 крупинок тричі на день на 5 днів, а в день контакту – Argentum nitricum 1М у водному розчині пити часто, струшуючи бутилку. В результаті контакт відбувся без силденафрілу.
Пацієнт прийшов на прийом щасливий і приємно вражений чудесами гомеопатії. Далі було рекомендовано ще продовжити Argentum nitricum СН12 ще 2 тижні.
Наступний прийом – відновилась регулярність статевих контактів, але ще немає повного задоволення, як у минулому. Було назначено Lycopodium 1M 5 крупинок один прийом у три тижні.
Наступний прийом через 2 місяці. Пацієнт цілком задоволений статевим життям.

Клінічний випадок 4.
Пацієнт 19 років. Звернувся зі скаргами на полюції вночі, 1-2 рази в тиждень, які супроводжуються дискомфортом в ділянці серця. При цьому появляється відчуття страху і пацієнт вимушений лежати тривалий час не рухаючись. Турбує це 4 роки. Лібідо підвищене, статевих контактів ще не було. Зустрічається з дівчиною, при незначних тілесних дотиках легко виникає ерекція і може відбутись еякуляція, яка також супроводжується серцевими симптомами і пацієнт ніби «завмирає» після цього.
Призначено лікування: Digitalis CH30 5 крупинок 1 раз в тиждень.
Повторний прийом через місяць. Частота полюцій: 1-2 рази в тиждень, серцеві симптоми менш виражені, спонтанних еякуляцій вдень вже немає. Лікування продовжити.
Наступний прийом через місяць. Частота полюцій 1 раз в тиждень, без побічної симптоматики. Спонтанні, денні еякуляції відсутні. Пацієнт дуже задоволений результатом.
Рекомендовано: Digitalis CH200 5 крупинок 1 раз в місяць ще на 3 прийоми.

Клінічний випадок 5.
Пацієнт 21 рік. Зустрічається з дівчиною. Статевих контактів ще не було, лише невдалі спроби, при яких наступала передчасна еякуляція. Лібідо підвищене. При тілесних контактах швидко наступає еякуляція. У пацієнта виражене нервове збудження і виснаження, тривожність, хвилюється перед будь-якими подіями, дуже акцентується на них.
Було призначено: Ac. phosphoricum CH30 1 раз в тиждень у водному розчині, рекомендовано припинити спроби статевих контактів. Прийом через 2 тижні. Загальний стан покращився, став спокійніший, але статевий потяг сильно виражений. Спонтанні еякуляції вже не виникали. Рекомендовані спроби.
Прийом через тиждень. Було декілька спроб, але виникала еякуляція ще до введення. Призначення: Argentum nitricum CH6 5 крупинок тричі на день і рекомендовано контакти через 3 дні.
Прийом через тиждень. Пацієнт прийшов щасливий і сказав: «Здійснилось!». Були вдалі статеві контакти, коітус тривав до 2 хвилин. Рекомендовано: Argentum nitricum CH200 5 крупинок 1 раз в тиждень ще на 2 місяці. Прийом через 2 місяці – коітус до 5-10 хвилин.

Клінічний випадок 6.
Пацієнт 41 рік, одружений, звернувся зі скаргами на еректильні розлади. Ерекція неповна, пропадає в процесі коітусу. Еякуляція через 1-2 хвилини. Лібідо понижене, періодично повна відсутність статевого бажання. Частота статевих контактів – 1 раз в місяць. Початок статевого життя з 18 років, максимальні статеві ексцеси – 2 рази. У 20 років лікував гоноккокову інфекцію. Була операція з приводу правосторонньої пахової кили. Пацієнт виглядає старшим відносно свого віку, «пивний» живіт, жовтуватий відтінок шкіри, виражені морщини, працює на виробництві, робота з металами, мовчазний, сумнівається у вилікуванні. Періодично турбує нудота, зуд шкіри.
Призначення: Lycopodium CH6 по 5 крупинок тричі на день; Medorrhinum CH200 3 крупинки , 3 прийоми з інтервалом 1 раз в тиждень.
Наступний прийом через 2 тижні. Підвищилось лібідо. Контакти були в середньому двічі на тиждень. Ерекція – слаба. Лікування продовжувати.
Прийом через 3 тижні. Ерекція вже краще. Призначено: Lycopodium СH30 5 крупинок 1 раз в тиждень.
Прийом через 2 місяці. Покращення. Частота 1-2 рази в тиждень, еякуляція через 3-5 хвилин, ерекція задовільна, лібідо підвищилось, зауважив, що став активнішим взагалі, багато ходить пішки.
Призначення: Lycopodium СH200 5 крупинок 1 раз в 10 днів. Через 2 тижні пацієнт прийшов позапланово і попросив змінити призначення на попереднє, що і було зроблено.
Прийом ще через 2 місяці. Пацієнт задоволений результатами. Рекомендовано лікування продовжувати: Lycopodium СH30 5 крупинок 1 раз в тиждень.

Клінічний випадок 7.
Пацієнт 80 років, ще до недавнього часу працював бухгалтером, але вже залишив роботу; худорлявий, особливо обличчя, виглядає виснаженим, втомленим, дружина померла 15 років тому. Протягом останніх 5 років живе з молодшою за нього на 18 років жінкою. Статеві контакти 1 раз в 2 тижні. В пацієнта є бажання частіше, але не вдається. Еякуляція не завжди відбувається і не наступає оргазм, і це хвилює його дуже.
Призначення: Selenium CH30 5 крупинок 1 раз в тиждень. Контактів – 1 раз в тиждень, з оргазмом.
Наступний прийом через місяць. Частота контактів – 1 раз в тиждень, з оргазмом. Це пацієнта цілком задовольняло, сказав, що варто жити далі.

Наведені різні клінічні випадки свідчать про ефективне використання гомеопатії в сфері розладів сексуального здоров’я людини.

    Шеф-редактор сайта А.М. Дергачев
    2003 © Ассоциация гомеопатов Украины